Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Grupa II rok szkolny 2022/23

Nauczycielki grupy II w roku szkolnym 2022/2023

mgr Katarzyna Marcinów

mgr Justyna Walenciak

Woźna: Katarzyna Poławska

https://www.facebook.com/przedszkolemiejskiepodtopola/videos/465056912209918/

Czym możemy podróżować?

W oczekiwaniu na ulubioną porę roku, dzieci z grupy  poznają środki transportu. Dziś były to łodzie.

Zbliża się lato

Podczas zajęć w rozmawialiśmy o zbliżającej się nowej porze roku - LATO . Przypomnieliśmy sobie pory roku i ich charakterystyczne cechy. Wymienialiśmy cechy lata i to co lubimy robić i jeść tak gorącą porą roku. Układaliśmy smaki lodów i wykonaliśmy prace plastyczna - LODY

DZIEŃ MAMY

Kochana mamo, jesteś wspaniała
Dziękuję, że jesteś taka wyrozumiała.
W tym pięknym dniu składam Ci życzenia,
Zdrowia, spokoju i marzeń spełnienia!
 

 

Muzyka jest wszędzie

Dzieci wzięły udział w zajęciach i zabawach muzycznych, muzyczno-ruchowych, tanecznych. Poznały wygląd, brzmienie i nazwy niektórych instrumentów zarówno tych współczesnych, jak i dawnych oraz odbiorniki, przez które dawniej i dziś możemy słuchać właśnie muzyki. Dowiedziały się również, że każdy z nas posiada swój osobisty instrument, którego używa na codzie

 

Dzień herbaty

15 maja dzieci obchodziły Dzień Herbaty. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje herbata oraz jak należy ją parzyć, aby wydobyć z niej prawdziwy smak. Poznały różne rodzaje herbat i próbowały znikającej herbatki.

Polska moja ojczyzna

Dzieci wybrały się na wycieczkę po Polsce. Odwiedziły smoka wawelskiego i poznały o nim legendę. Pojechały do stolicy polskich gór-Zakopane oraz nad morze. Zawitały do stolicy Polski-Warszawy. Na koniec rzucały monetą i wykonywały zadania sprawnościowe.

Zwierzęta na wsi

Dzieci dowiedziały się jakie, zwierzęta zamieszkują wiejską zagrodę, gdzie mieszkają i co jedzą oraz co dają człowiekowi. Poznały również nazwy rodzin zwierząt wiejskich.

Wielkanoc

Pisanki, pisanki, jajka malowane
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek.
 Święta tuż, tuż, dlatego dzieci postanowiły wykonać dziś pisankę z...ciasta i przygotowały pyyyyszną babkę właśnie w kształcie Pisanki.
Ale było pysznie 

 

Dzień marchewki

Bohaterem dnia była MARCHEWKA, bowiem 04 kwietnia obchodzony jest jej dzień. Dzieci poznały budowę marchewki, skąd do nas przybyła, odszukiwały marchewkowe pary oraz kształty. Karmiły wielkanocnego zajączka, a na koniec grały z nim w kółko i krzyżyk.

Zwiedzamy Europę

Realizując innowację pedagogiczną "Europa i Ja" oraz program własny "Tańczące przedszkolaki" dzieci wybrały się na wycieczkę zwiedzać wybrane kraje europejskie. Poleciały do Francji na croissanty, potem do Grecji na "sjestę". W Wielkiej Brytanii zatańczyły taniec "Wednesday" i wzięły udział we włoskim pokazie mody

https://fb.watch/jmujQgFCd-/ 

https://fb.watch/jmukSQYFyU/

https://fb.watch/jmullbqfh6/

https://fb.watch/jmulS5D2tb/

https://fb.watch/jmumoja8_n/

https://fb.watch/jmumWFqyaY/

https://fb.watch/jmunKS0jtm/

euroeuro1euro2euro3euro5

Kim będę w przyszłości?

Wybrać zawód - trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa.W tym tygodniu dzieci poznały wiele ciekawych zawodów ale również ich atrybuty. Brały udział w grach karcianych oraz układankach tematycznych. Nazywały zawody oraz opowiadały o nich.
zaw1zaw2zaw3zaw4zaw5

 

W zdrowym ciele zdrowy duch

Dzieci pogłębiły wiedzę na temat zdrowia. Wzięły też udział w pogadankach oraz przeglądzie zębów. Uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz hartowały organizm podczas spaceru.

12345

Kosmos i Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzieci w tym tygodniu poleciały rakietą w kosmos. Poznały nazwy planet, wykonały rakiety oraz kosmiczne dyski. Wiedzą również, jak należy korzystać z internetu, aby był on narzędziem bezpiecznych zabaw.

Zwierzęta egzotyczne

Dzieci "wybrały" się z wizytą do Afryki, by poznać dzikie, egzotyczne zwierzęta. Znają zwyczaje słoni, żyrafy oraz lwa, nazywanego królem sawanny. Wiedzą też jakie zasady powinny panować podczas zwiedzania ZOO.

Zimowe zabawy

Dużo śniegu leży w koło.Wszystkim dzieciom jest wesoło. Mamy narty, mamy sanki. Wyruszamy koleżanki. Sport zimowy, super sprawa. To wspaniała jest zabawa. Dzieci tworzyły kodeks bezpiecznych zabaw, bawiły się śniegiem sensorycznym oraz tworzyły muzykę zimową.

"Płatek śniegu" - relaksacja https://fb.watch/ilnIwIkZJe/

Zimowa zumba https://fb.watch/ilnLa8M51x/

Zimowa orkiestra https://fb.watch/ilnN5i6yud/

Zimowa wyliczanka https://fb.watch/ilnOZ-qDt2/

Dokarmiamy zwierzęta zimą

Dobór pokarmu jest bardzo ważny, dlatego warto wiedzieć, czym karmić latających przyjaciół zimą, aby im pomóc, a nie zaszkodzić.Wzięły udział w warsztatach praktycznego działania z elementami M.Montessori, wykonując smalcowe kule. Odgadywały również ślady zwierząt, którym pomaga pan leśniczy w lesie zimą.

Zima na biegunach

Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do krainy lodu i śniegu. Poznały zwierzęta zamieszkujące bieguny zimna, rozwiązywały zadania z pingwinami oaz wykonały zimowy obrazek z bałwanem.