Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Program własny "Tańczące przedszkolaki"

    Program własny „Tańczące przedszkolaki” jest programem zajęć muzyczno-ruchowych. Skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat o różnych predyspozycjach i zdolnościach.

     Treści zawarte w programie realizowane są we wszystkich grupach, w przedszkolu na dwóch poziomach wiekowych: w grupie młodszej (3-4-latki) i grupie starszej (5-6-latki) podczas zajęć dydaktycznych w ciągu całego dnia pobytu dziecka w przedszkolu.. Dodatkowo, aby zwiększyć efekty zajęć prowadzone są zabawy muzyczno-ruchowe, przy każdej nadążającej się okazji.

     Znaczna część treści kształcenia prowadzona jest w formie ćwiczeń i zabaw w oparciu o wybrane elementy metody pedagogiki muzycznej E.J. Dalcroza, Pedagogiki Zabawy KLANZA oraz aktywne słuchanie muzyki wg Batii Strauss.

     Materiał dostosowany jest do wieku i możliwości dzieci i uszeregowany z zasadą stopniowania trudności. Treści zawarte w programie są pogrupowane na następujące działy:

 1. Słuchanie muzyki
 2. Ruch przy muzyce
 3. Podstawowe elementy ruchowe
 4. Zabawy taneczne
 5. Taniec ludowy i regionalny
 6. Taniec nowoczesny

Cele ogólne programu:

 • stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju osobowości,
 • zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu,
 • rozwijanie i kształcenie poczucia rytmu i słuchu,
 • usprawnianie koordynacji ruchowej,
 • doskonalenie wielu cech motorycznych,
 • rozwijanie płynności i estetyki ruchu,
 • wyzwalanie radości z obcowania z muzyką,
 • rozwijanie ekspresji ruchowej,
 • kształtowanie postaw moralnych i społecznych: wytrwałości, systematyczności, samodyscypliny,
 • budzenie wiary we własne zdolności i możliwości,
 • rozwijanie umiejętności prezentowania swoich osiągnięć przed szerszą publicznością