Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Innowacja pedagogiczna "Step by step"

Ruch jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Zajęcia ruchowe poprawiają stan zdrowia, wpływają na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny, integrują grupę.

Brak w młodym wieku warunków i zachęty do systematycznego zaspakajania potrzeby ruchu prowadzi do jej wygaśnięcia. Należy tworzyć warunki do rozwoju zainteresowań sportowych dzieci, które w dorosłym życiu zaprocentują zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

„STEP BY STEP” – jest jedną z  nowatorskich form rekreacji dla dzieci, która daje bardzo dobre rezultaty:

  • kształtuje ogólną sprawność dziecka,
  • wyrabia estetykę i harmonię ruchu,
  • pozwala samodzielnie wykonać prosty układ choreograficzny,
  • wpływa na koncentrację i skupienie uwagi.

Poprzez zastosowanie niekonwencjonalnych pomocy : własnoręcznie wykonanych STEPÓW, innowacja ta dostarczy dzieciom nowych sposobów wyrażania siebie i swoich odczuć. Umożliwi zdobywanie nowych doświadczeń, umiejętności i nawyków. Wpłynie na rozwój inwencji twórczej i aktywności dzieci.

 Celem programu jest stworzenie warunków do harmonijnego rozwoju psychofizycznego oraz zachowań zdrowotnych, poprzez rozwijanie zainteresowań i uzdolnień ruchowych dzieci.

Zajęcia mają również na celu popularyzację nowatorskiej formy aktywności ruchowej, jaką jest aerobic.