Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

O nas

przedszkole

Przedszkole Miejskie nr 50 „Pod Topolą” mieści się przy ulicy Bojowników Getta Warszawskiego 14 w Łodzi i istnieje od 1950 roku. Położone jest starej części dzielnicy Bałuty, w pobliżu skrzyżowania ulicy Franciszkańskiej z Wojska Polskiego. Siedzibę przedszkola stanowi wolnostojący budynek dwukondygnacyjny. W placówce znajdują się cztery sale przeznaczone do zajęć dydaktycznych, zabaw oraz uroczystości przedszkolnych, a także sala wykorzystywana do zajęć ruchowych oraz rytmicznych, wyposażona w liczne sprzęty sportowe. Na terenie placówki znajduje się również gabinet terapeutyczny przeznaczony do pracy terapeutów: terapia zajęciowa, logopedia oraz terapia pedagogiczna. Dwie łazienki są przystosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Przedszkole posiada własny ogród z bogatą roślinnością, tarasem oraz placem zabaw. Cały obiekt jest ogrodzony, a na terenie budynku działa monitoring.

Dyrektorem placówki jest mgr Sylwia Kubicka. Pozostałą kadrę stanowi zespół ośmiu wykwalifikowanych nauczycielek oraz dziesięciu pracowników administracyjno – obsługowych.

Organem prowadzącym jest Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi w Departamencie Spraw Społecznych, natomiast jednostką sprawującą Nadzór Pedagogiczny jest Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Placówka jako jedna z czterech w Łodzi działa w systemie pracy dwuzmianowej w godzinach od 6:00 do 19:00.

Jesteśmy placówką o profilu artystycznym plastyczno-muzyczno (taneczno)-teatralnym wykorzystującym elementy pedagogiki Marii Montessori.

Od roku szkolnego 2017/18 realizujemy Innowację pedagogiczną „Twórcze wychowanie i nauczanie dziecka w oparciu o elementy pedagogiki M. Montessori”.

Nasze cele to:

  • rozwijanie umiejętności i zdolności dzieci, dawanie szansa na rozwój ich osobowości
  • uczenie dzieci samodzielności, nawiązywania relacji z innymi, dzielenia się emocjami, zasad współpracy w grupie oraz zachowań społecznych.
  • zapewnianie ciekawego programu edukacyjnego, którego głównymi celami są: kształtowanie samodzielności, kreatywności i wyobraźni
  • odkrywanie z dziećmi tajemnic świata i przyrody, rozwijanie ich zdolności artystyczno – plastyczno - teatralnej, muzyczne i teatralne, dzieci zdobywają wiedzę oraz umiejętności, które będą im potrzebne, aby sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu.