SPORT  W  PRZEDSZKOLU  MIEJSKIM  NR  50

ROK SZKOLNY 2019/2020

W roku szkolnym 2019/2020 również pamiętamy, że ruch to zdrowie. Przedszkolaki przez cały rok uczestniczą w różnych sportowych spotkaniach – olimpiadach, spartakiadach, uczestniczą w zajęciach tanecznych, zajęciach gimnastyki korekcyjnej, różnych zabawach ruchowych i zręcznościowych.


ZAJĘCIA SPORTOWE Z  PIŁKI  NOŻNEJ

W tym roku szkolnym 2019/2020 w ramach ofery zajęć dodatkowych przedszkolaki moga brać udział w zajęciach z piłki nożnej z profesjonalnym trenerem. Dzieci uwielbiają zajęcia z piłki, sprawia im to ogromną radość. Uczestnictwo w tego typu zajęciach może w dużym stopniu wpłynąć na rozwój talentów sportowych, jednak najważniejszy w tym wypadku jest fakt ogólnorozwojowego charakteru ćwiczeń i zabaw.


ZAJĘCIA z TAŃCA  NOWOCZESNEGO

W tym roku szkolnym 2019/2020  przedszkolaki z całego przedszkola w ramach zajęć dodatkowych biorą udział w zajęciach z Tańca nowoczesnego. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną instruktorkę, która od wielu lat współpracuje z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia prowadzone są w formie radosnej, spontanicznej zabawy z tańcem, ale uczą również dyscypliny i skupienia uwagi. Taniec, to oprócz zabawy, sposób na poprawę poczucia rytmu, sprawności fizycznejwytrzymałościgibkości czy koordynacji ruchowej.


OLIMPIADA SPORTOWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 45

We wrześniu przedszkolaki z grupy IV brały udział w zawodach sportowych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 45. Nasze najstarsze przedszkolaki rywalizowały w konkurencjach sportowych z innymi przedszkolami oraz uczniami klas pierwszych.


Sport w naszym przedszkolu

Naszym głównym zadaniem jest kształtowanie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez aktywność sportową i taniec. W planowaniu pracy dydaktyczno-wychowawczej jednym z głównych celów zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu dzieci, poprzez udział w zajęciach sportowych, tanecznych i zabawach ruchowych na terenie przedszkola, w ogrodzie przedszkolnym oraz w terenie.


II MIEJSCE DLA GRUPY III i IV!!!

PRZEDSZKOLIADA W RUGBY TAG W SP NR 54

W dniu 29 kwietnia dzieci z grupy III i IV wzięły udział w Przedszkoliadzie w RUGBY TAG organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 54 w Łodzi.  Konkurencja była bardzo duża, ale nasze przedszkolaki, świetnie przygotowane, zajęły II MIEJSCE!!!
Otrzymaliśmy piękny puchar, medale i dyplom oraz piłki do Rugby!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


SZKOLENIE NAUCZYCIELI – ZABAWY RUCHOWE z el. INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

W marcu w naszym przedszkolu Panie nauczycielki wzięły udział w szkoleniu poprowadzonym przez pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej panią Jolę Frołow-Sadowską. Podczas szkolenia pokazane zostały zabawy ruchowe i ćwiczenia z elementami integracji sensorycznej, które można wykorzystywać w codziennej pracy z dziećmi.


I MIEJSCE DLA GRUPY III i IV!!!

OLIMPADA SPORTOWA W SP NR 111

W dniu 4 marca dzieci z grupy III i IV wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 111 w Łodzi.  Konkurencja była bardzo duża, ale nasze przedszkolaki, świetnie przygotowane, pokonały wszystkich i zajęły I MIEJSCE!!!
Otrzymaliśmy piękny puchar i dyplom oraz nagrody!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


SZKOLENIE NAUCZYCIELI – ZABAWY RUCHOWE I TANECZNE

W naszym przedszkolu Panie nauczycielki również dbają o zdrowie fizyczne i pragną przekazywać to swoim podopiecznym, dlatego systematycznie uczestniczą w kursach i szkoleniach doskonalących warsztat metodyczny. W styczniu w naszej placówce odbyło się szkolenie z choregrafem i instruktorem tańca Panią Beatą ze Szkoły Tańca Busters Dance.


GIMNASTYKA KOREKCYJNA

W naszym przedszkolu przez cały rok regularnie odbywają się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej wspaniale prowadzone przez jedną z nauczycielek, panią Iwonkę Grajoszek. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i starają się wykonywać ćwiczenia jak najlepiej potrafią.


ZABAWY NA ŚNIEGU

My się zimy nie boimy!!! Długo wyczekiwany śnieg w końcu zagościł na dworze. Zabawa na śniegu była wspaniała, lepiliśmy bałwany, robiliśmy orzełki lub aniołki na śniegu i oczywiście odbyła się bitwa na śnieżki!


TANIEC

Nasze przedszkolaki uwielbiają zabawy muzyczno-ruchowe oraz taniec. Ruch i muzyka gości w naszym przedszkolu każdego dnia. Do zabaw tanecznych i układów choreograficznych, które prezentowane są na różnych uroczystościach lub konkursach, wykorzystujemy często ciekawe rekwizyty np. pompony, wstążki i szarfy artystyczne, chusty i wiele innych.


SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW W NASZYM PRZEDSZKOLU

Organizujemy zawody sportowe w przedszkolu. W listopadzie dzieci z grupy III i IV wzięły udział w Spartakiadzie Przedszkolaków. Podzielone na zespoły rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych.


ZAWODY SPORTOWE SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 45

We wrześniu braliśmy udział w zawodach sportowych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 45. Nasze najstarsze przedszkolaki rywalizowały w konkurencjach sportowych z innymi przedszkolami oraz uczniami klas pierwszych.


ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Lubimy przebywać na świeżym powietrzu, w naszym ogrodzie przedszkolnym można wspaniale się bawić.


SPACERY

Bardzo lubimy spacerować, jeśli tylko pogoda na to pozwala często idziemy na spacer do pobliskich parków. Niedaleko naszego przedszkola jest Park Staromiejski oraz piękny Park Helenów. Lubimy organizować różne zajęcia dydaktyczne o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, zabawy ruchowe np. chustą animacyjną i zabawy tropiące. Przedszkolaki uwielbiają zbierać różne materiały przyrodnicze np. kasztany, żołędzie czy jesienne kolorowe liście, z których później powstają zachwycające prace plastyczne.

Podczas spacerów maluszki uczą się chodzić
w szyku par z pomocą kolorowego węża.


WYCIECZKI TERENOWE – LAS ŁAGIEWNICKI

To już tradycja w naszym przedszkolu, że na przełomie września i października wybieramy się całym przedszkolem (nawet maluszki) na wycieczkę do Lasu Łagiwniskiego. Z bliska podczas spacerów podziwiamy piękną przyrodę, która zaczyna zmieniąć szatę na jesienne barwy. Dzieci biorą udział w zabawach przyrodniczych i badawczych. Sprawdzają swoich sił na ścieżkach zdrowia i ekologiczncznych placach zabaw.

Wielkość czcionki
Kontrast