Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Aktualności luty 2024

Dyscypliny sportowe

Dzieci ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w prezentacji multimedialnej dotyczącej różnych dyscyplin sportowych. Pani Marta i pani Beata przygotowały dla dzieci zagadki, krótkie filmiki oraz podział dyscyplin na zimowe i letnie

W poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny

Grupy I, III i IV wybrały się na poszukiwania pierwszych oznak wiosny. Udało nam się odszukać krokusy i zaobserwować pierwsze młode pędy na choince. Usłyszeć też mogliśmy przepiękny ptasi trell. Słoneczna pogoda zaprowadziła nas również na plac zabaw.

Teatr Monopolis "Alicja w Krainie Czarów"

Dzieci zawitały do magicznego świata, gdzie rzeczy niemożliwe stają się rzeczywistością, a codzienne życie nabiera zupełnie nowego wymiaru. Spektakl „Alicja w Krainie Czarów” przeniósł wszystkich w krainę pełną tajemnic, wyzwań i niezwykłych przygód. Już od momentu przekroczenia progu teatru, dzieci znalazły się w krainie, gdzie wszystko jest możliwe.

Czy spotkaliście kiedyś Białego Królika? A może mieliście zaszczyt poznać Straszną Królową Kier?  “Alicja w Krainie Czarów” zabrała wszystkich w fascynującą podróż za Białym Królikiem, gdzie każdy zakamarek tej niezwykłej krainy kryje w sobie coś magicznego. Ten spektakl był doskonałą rozrywką dla wszystkich. Zarówno dzieci, jak i dorośli znaleźli tu coś dla siebie. Scenografia, która została przygotowana, była niezwykle intrygująca i pełna detali, która przykuwała uwagę każdego widza. Dodatkowo, subtelnie dodane triki iluzjonistyczne sprawiły, że dzieci i dorośli poczuli się, jakby sami stąpali po Krainie Czarów.

Zabawy w parku

Pierwsze promienie słońca zaprosiły dzisiaj dzieci z grupy 1 i 4 na uroczy spacer na plac zabaw do pobliskiego parku. Zabawa była wspaniała i radości wiele.

 

Walentynki

Walentynki - czyli jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku! I to nie tylko dla zakochanych, bo walentynki to również idealna okazja, by celebrować przyjaźń i zwykłą sympatię do siebie nawzajem! W dniu św. Walentego została otworzona skrzynka walentynkowa. 

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 13 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach.

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu. Tego dnia  już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić ich wszystkich. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

Dzień Pizzy

Dnia 9 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą, włoską pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci w trakcie zabaw ruchowych świetnie się bawiły, układały „pizzowe” puzzle oraz tańczyły przy piosence z pizzą w roli głównej. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej  pizzy

Tłusty czwartek

Czwartek tłusty dniem rozpusty,

każdy zajada pączek tłusty.

Czy to jeden czy to dwa,

a czasem ile się da.

Ja Ci życzę dziś smacznego,

zjedz pączka chociażby jednego.

A do pączka smaczna kawa,

to dopiero jest zabawa!

Wszelkie diety dziś na boku,

tłusty czwartek jest raz w roku.

Tłusty Czwartek w naszym przedszkolu był dniem bardzo słodkim. Jest to niewątpliwie święto wszystkich łasuchów. Wszystkie dzieci skosztowały słodkich pączków z pysznym nadzieniem podczas podwieczorku. Dzieci z grupy I i II  uczestniczyły w zajęciach pokazowych w grupach III i IV. Dowiedziały się, kiedy wypada tłusty czwartek i co to za święto. Skąd wzięła się tradycja Tłustego Czwartku i dlaczego jemy w tym dniu pączki lub faworki. Tłusty czwartek rozpoczyna świętowanie ostatnich dni karnawału, czyli ostatków. Grupa III i IV wykonała pączki na bazie serków homogenizowanych. Kiedy pączki się piekły, grupy starsze wzięły udział w różnorodnych zadaniach związanych z tłustym czwartkiem.

 

 

Warsztaty w Muzeum Sztuki MS

06 lutego dzieci z grupy II uczestniczyły w warsztatach plastycznych w muzeum sztuki MS2. Bawiły się różnymi niekonwencjonalnymi technikami plastycznymi oraz zwiedziły wystawę malarstwa nowoczesnego.