Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Grupa IV rok szkolny 2023/24

Nauczycielki grupy IV w roku szkolnym 2023/2024

mgr Iwona Grajoszek

mgr Marta Kaczorowska

Woźna: Beata Cygan

Wspomnienia z wakacji

Gdzie góry wysokie, jezior srebrny blask, gdzie morze błękitne tam wakacji szybko minął czas.
Dzieci uśmiechem na twarzy wspominają słoneczne wakacje.

 

Lekcja ciszy

Lekcja ciszy "Nasze morze" według pedagogiki Marii Montessori

https://fb.watch/n8bcHa002i/

Bezpieczeństwo w ruchu ulicznym

Każdy starszak ci to powie, że trzeba dbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie.
Na ulicę nie wybiegaj ,bezpiecznie na światłach idź nie zwlekaj.Nie zagapiaj się, gdy AGATKĘ widzisz wnet.

Wiem jak dbać o higienę

Dzieci rozmawiały na temat dbania o higienę osobistą. Układały historyjkę obrazkową oraz puzzle XXL. Kalkowały przybory toaletowe.

/uploads/636c467e15b9d/pages/45/content/385398093_7080460631987732_2467011904747630459_n.mp4

Jesień

Dzieci rozmawiały na temat jesiennego lasu i jego zmian przed nadchodzącą zimą. Rozpoznawały zwierzęta leśne oraz układały jesienną ramę obrazu. Wykonały również pracę plastyczną "Jesienne owoce"

Wizyta stomatologa

Przedszkolak dobrze wie, że o zęby trzeba dbać, aby mieć piękny i zdrowy uśmiech. W tym tygodniu odwiedzili nas stomatolodzy. Każdemu dziecku zrobili przegląd zębów. I na moje oko chyba, nikt nie musi się martwić o swoje zęby, bo są czyste i zdrowe :)

Alpaki

Alpaki to bardzo sympatyczne zwierzęta, które aż chce się przytulic. Dzieci mogły spędzić z nimi trochę czasu w ogrodzie przedszkolnym i poznać ich zwyczaje.

Poczta

Dzieci dowiedziały się jak trafiają listy do ludzi na całym świecie. Wiedzą jakie mogą być rodzaje listów, kto jest nadawcą a kto adresatem. Poznały również pracę listonosza i pocztowca.

Kolory chusty

Podczas pobytu w przedszkolu bawimy się, uczymy się i wykonujemy wiele różnych aktywności, które sprawiają nam radość. Podczas zajęć wykorzystana została chusta animacyjna a zabawaw przy niej można wymyśleć bez liku.  Barwy chusty przeniosły przedszkolaki podczas wykonywania pracy plastycznej "Lampion"

Jesienna matematyka

Jesienna edukacja matematyczna. Nauka poprzez zabawę, czyli jak w prosty i efektywny sposób przekazywać dzieciom matematyczno - logiczną wiedzę. Utrwalamy zapis graficzny cyfr oraz figury geometryczne układając i przeliczając liczmany

Listopadowa pogoda

Późną jesienią pogoda nas nie rozpieszcza. Dzieci w przedszkolu jednak się nie nudzą. Bawiły się na sali gimnastycznej z wykorzystaniem chusty animacyjnej, która przyjmowała różną formę - grzyba, parasola a czasami była wzburzonym morzem. starszaki, wykonały również wspólną pracę plastyczną - w czasie deszczu dzieci się nie nudzą.

Gimnastyka z elementem korektywy

Gimnastyka korekcyjna wzmacnia nasze ciało, poprawia postawę dziecka i przeciwdziała pogłębianiu się wad postawy np. płaskostopia, czy koślawych kolan. Starszaki musiały pamiętać o przyjmowaniu prawidłowej postawy podczas wykonywania ćwiczeń i poprawności ich wykonywania. Wszystkie ćwiczenia odbywały się pod okiem wykwalifikowanego instruktora gimnastyki korekcyjnej.

Mój przyjaciel pies

W grudniu do przedszkola przyszli na czterech łapach szczególni goście – 4 psy o różnych rasach.

W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jakie zasady obowiązują  podczas zabawy z psem, jak prawidłowo go głaskać, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga. Przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy. Dzieci nauczyły się prawidłowego kontaktu ze zwierzęciem, nabrały pewności siebie i przełamały lęki. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo radości u wszystkich przedszkolaków, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.

Dzień Górnika

4 Grudnia jest szczególnym dniem, w którym swoje święto obchodzą górnicy, dlatego była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat tak trudnego zawodu.

Mikołaj już się zbliża

Starszaki ubierały choinkę za pomocą ozdób przyniesionych z domu. Pięknie przystrojona choinka w połączeniu z zimowym wystrojem sali na pewno ucieszy oko Św. Mikołaja, który już niebawem zawita w przedszkolne progi.W oczekiwaniu na święta, dzieci wykonały piękne portrety wypatrywanego gościa.

Matematyka

Matematyka nie jest ani trudna, ani nudna. Zwłaszcza, jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka”...

Kartka bożonarodzeniowa

Z ogromnym entuzjazmem dzieci zaprojektowały własną kartkę świąteczną. Jest to zapomniana idea kultywowania jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w czasach, kiedy tak ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne. Szkoda, że kartki będą tylko ozdobą przedszkola.

Zadania matematyczne

Zabawy matematyczne są bardzo ważne w edukacji matematycznej wychowania przedszkolnego. Dają możliwość działania, rachowania, wyzwalają chęć poszukiwania, wnioskowania, logicznego myślenia.

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Zimą niektóre zwierzęta śpią, inne dzięki zgromadzonym zapasom mogą przetrwać zimę. Część ptaków odleciała do ciepłych krajów, ale niektóre są z nami. Dzieci w tym tygodniu przypomniały sobie nazwy ptaków, wygląd, zwyczaje oraz preferencje o rodzaj pokarmu. Poprzez takie działania dzieci uczą się wrażliwości i odpowiedzialności za ich los.

Uroki zimy

Korzystając z uroków zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, lepiąc śnieżne budowle, rzucając śnieżkami, kopiąc tunele. Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, była to dla nich to świetna rozrywka. Było wesoło i radośnie. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do przedszkola na ciepły obiad.

Babcia i Dziadek

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dzieci wykonały własnoręcznie prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz narysowały portrety

Na dalekiej północy

Ludzie Dalekiej Północy, to temat, który niezwykle zainteresował dzieci i rozbudził ich wyobraźnię. Zajęcia umożliwiły poznanie charakterystycznych cech wyglądu Eskimosów, oraz poznanie ich życia codziennego.

Karnawał

Karnawał to kolorowy czas. Dzieci na zajęciach w przedszkolu rozmawiały o pomysłach na strój karnawałowy. Każdy że strojów miał swój atrybut.Mimo podpowiedzi nikt nie zdecydował się na konkretny strój.A Bal zbliża się,,ogromnymi krokami,,

Budujemy więź przyjaźni

Ferie w przedszkolu też można wesoło spędzić, bawiąc się ze swoimi przyjaciółmi.

Walentynki

Walentynkowy zawrót głowy

Bezpieczeństwo to podstawa

Era Dinozaurów

Dinozaury fascynują i zaskakują dzieci swoim wyglądem i wielkością. Kryją wiele tajemnic: - Skąd się wzięły - Gdzie mieszkały? - Dlaczego wyginęły?.... Przedszkolaki „cofnęły” się w czasie do ery prehistorycznych gadów.